piątek, 30 listopada 2012

Niedoszła sekcja zwłok

Recenzja książki Tess Gerritsen "Autopsja"
Piąta część serii Rizzoli & Isles

źródło strony: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Maura otrzymuje do autopsji ciało pięknej kobiety. Zanim jednak zaczyna przeprowadzać sekcję zwłok kobieta niespodziewanie otwiera oczy. Ta sytuacja jest początkiem ciągu zdarzeń: zabójstwa ochroniarza i wzięcie zakładników, wśród nich znajduje się ciężarna Jane Rizzoli.

Drugim wątkiem książki jest przemyt kobiet do USA. Dziewczyny szukając lepszego świata wyjeżdżają do pracy jako opiekunki, szybko jednak okazuje się, że zostają umieszczane w domach publicznych.

Czy możliwy jest związek zabójstwa w szpitalu z opowieściami prostytutki Mili? Kim jest zdesperowana zabójczyni próbuje odkryć Maura oraz Gabriel Dean-agent FBI i mąż Jane. Rozpoczyna się wyścig z czasem, śledztwo zaczyna zataczać coraz szersze kręgi. Z niedoszłej autopsji robi się śledztwo wagi państwowej dotyczące morderstw, gwałtów i handlu żywym towarem.

Książka nacechowana nagłymi zmianami wątku, zwykle wtedy kiedy robi się naprawdę ciekawie autorka nagle zaczyna "z innej beczki".

Kolejna książka Tess na piątkę z plusem, polecam!

1 komentarz:

  1. Muszę przyznać, że Tess Gerritsen kusi mnie od jakiegoś czasu, ale dotąd nie sięgnęłam po żadną z jej książek.Najwyższy czas to wreszcie zrobić:-).

    OdpowiedzUsuń