środa, 28 listopada 2012

Druga ona

Recenzja książki Tess Gerritsen "Sobowtór
Czwarta część serii Rizzoli & Isles

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Przed domem doktor Maury Isles zostaje znaleziona martwa kobieta. Ze względu na uderzające podobieństwo do pani patolog wszyscy są przekonani że to właśnie ona. Ogromnym szokiem jest fakt pojawienia się niczego nieświadomej Maury. Okazuje się, że zamordowana Anna Leoni miała tą samą datę urodzenia i grupę krwi co Maura i jest jej siostrą bliźniaczką. Obie panie zostały w dzieciństwie adoptowane.

Dochodzenie w sprawie zabójstwa prowadzi Jane Rizzoli a śledztwo zaczyna się komplikować i zataczać coraz szersze kręgi. Pani detektyw jest w zaawansowanej ciąży i los płata jej figla-w toku dochodzenia okazuje się, że ktoś poluje na ciężarne kobiety...

Wstrząśnięta odnalezieniem siostry Maura poszukując swoich korzeni trafia do domu wynajmowanego przez Annę, gdzie odkrywa straszną tajemnicę. Dowiaduje się, że jej biologiczna matka została skazana za podwójne zabójstwo i odbywa karę w więzieniu.

Nie mam już słów zachwytu dla książek Tess. Babka pisze coraz lepsze książki-nawet chyba tak nie mogę powiedzieć, po prostu każda jest świetna.
Ze względu jednak na odwołania do poprzednich części warto czytać po kolei.
Polecam więc "Sobowtóra" jako czwartą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz