środa, 3 października 2012

Zagrasz w kości?

Recenzja książki Simona Becketta "Zapisane w kościach"

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Po zachwycie nad pierwszą książką Becketta od razu sięgnęłam po część drugą.
Ta również od pierwszej strony mnie nie zawiodła.

David Hunter jako znany antropolog zostaje poproszony o zbadanie ciała znalezionego w leśnej chacie nieznajomego mieszkańcom człowieka. Rusza na małą wysepkę Runa na Hybrydach żeby wyjaśnić powód śmierci, chociaż według policji wszystko wskazuje na samospalenie.
Sprawa wydaje się właściwie oczywista, jednak pozostałe z ciała dłonie i stopy wprowadzają u Davida nutkę niepewności i skłaniają do podjęcia dokładniejszych badań.

Książka nie byłaby dobrym kryminałem gdyby w wyniku jego działań nie rozsypał się worek z zabójstwami.
O ile w "Chemii śmierci" spotkaliśmy się z bardzo dokładnymi, i często drastycznymi opisami, tak w "Zapisane w kościach" musimy przygotować się na jeszcze więcej wrażeń.

Simon Beckett jest mistrzem portretu psychologicznego bohatera. Hunter jest normalnym facetem z krwi i kości, żadnym herosem, pracowitym ale też mającym chwile zmęczenia i strachu. Ceni swoją pracę, traktuje ją jak wyzwanie i zawsze stara się docierać do prawdy, co nie zmienia faktu, że wjeżdżając na zbyt długo tęskni do ukochanej i chce jak najszybciej wrócić do domu.
Opisy morderstw niejednokrotnie powodują, że włosy stają dęba, pomimo tego jednak czytamy kolejne strony czekając co będzie dalej.

To już druga świetna książka tego autora, nawet chyba lepsza od poprzedniej, aż się boję pomyśleć co będzie dalej...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz