czwartek, 25 października 2012

O narzędziu chirurga...

Recenzja książki Tess Gerritsen "Skalpel"
Druga książka z serii Rizzoli & Isles

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Jane Rizzoli po traumatycznych przeżyciach związanych z ujęciem seryjnego zabójcy ma nadzieję, że jego pobyt w więzieniu zapewnił jej spokój i nic złego nie może się już wydarzyć. Tym bardziej zaskakujący jest fakt, że wydarza się kolejna seria morderstw-łudząco podobnych do zabójstw dokonanych przez Warrena Hoyta. Jane jest przekonana, że Hoyt musiał maczać w tym palce, gdyż niektóre szczegóły nie były podawane do mediów i nie ma możliwości żeby sprawcą był naśladowca chirurga.

Gdyby tego było mało Warren dzięki podstępowi ucieka z więzienia i wraz ze swoim "współpracownikiem" zaczyna zabijać kolejne kobiety.
Dla Jane jest to sprawa bardzo osobista, gdyż jest jedyną ofiarą, która w starciu z chirurgiem uszła z życiem. Jest przerażona i zarazem zdeterminowana, żeby jak najszybciej ująć zabójców i nie dopuścić do kolejnych morderstw.

Bardzo wciągający, świetnie napisany kolejny thriller Tess. Jestem pod wielkim wrażeniem precyzji opisów, dopieszczania szczegółów, dbania o wiarygodność i plastyczność postaci.

Z czystym sumieniem polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz