piątek, 19 października 2012

O "Chirurgu" słów kilka

Recenzja książki Tess Gerritsen "Chirurg"
Pierwsza książka z serii Rizzoli & Isles

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Brutalny morderca zabija młode kobiety. Nie znając szczegółów zbrodni można by pomyśleć-nie on pierwszy, nie ostatni, przecież z zabójstwami spotykamy się niestety bardzo często.
Nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie fakt, że najpierw przeprowadza na nich "operację"- bez znieczulenia wycina im macicę. Czytelnik nie chce sobie nawet wyobrażać jak to musi być ból i z jakim zwyrodnialcem ma do czynienia.

Śledztwo prowadzi detektyw Jane Rizzoli. Szukając powiązań i zbieżności w innych sprawach kryminalnych natrafia na podobną serię zabójstw, która miała miejsce dwa lata wcześniej.
Wtedy jedna z ofiar- doktor Cordell zastrzeliła zabójcę a sama cudem uszła z życiem  Czy znowu powinna czuć się zagrożona? Czy to możliwe, że dwaj sprawcy, których zabójstwa dzielą dwa lata, mogą mieć ze sobą coś wspólnego?

Książka świetnie trzyma w napięciu, a dzięki wartkiej akcji trudno czytać ją z przerwami, ma się ochotę po prostu usiąść i przeczytać od deski do deski. Rzadko czytając książkę zdarza mi się mieć wrażenie, że na kolejnej stronie zdarzy się coś, na co nie chcę czekać więc pochłaniam kolejne kartki.

Zdecydowanie polecam miłośnikom gatunku!

2 komentarze:

  1. Przeczytane. Jeśli Ci się spodobała to polecam wszystkie książki tej pani oraz książki Camiilli Lackberg - są podobne.
    A przy okazji - bardzo trudno wpisać tu poprawny kod! Obrazków nie można odczytać!!

    OdpowiedzUsuń
  2. czytałam wszystkie książki Tess, pozostałe recenzje wkrótce. za Camillę Lackberg zamierzam się zabrać-dziękuję za sugestię.
    co do obrazków-niestety nie mam na to wpływu (chyba że mam a o tym nie wiem)

    OdpowiedzUsuń