wtorek, 16 października 2012

Sprowadzono wnet doktora...

źródło: Tess Gerritsen blog


Tess Gerritsen - dziś słów kilka o pewnej amerykańskiej pani doktor, która z lekarza internisty stała się pisarką. Praktykując na Hawajach napisała swoją pierwszą książkę, potem kilka kolejnych, nie odbiły się one jednak echem w amerykańskiej literaturze. Dopiero po wydaniu pierwszego thrillera medycznego stała się cenioną pisarką i jak się okazało praktyka medyczna zeszła na drugi plan, a finalnie zajęła się tylko pisaniem.

Cykl thrillerów medycznych Jane Rizzoli & Maura Isles stał się bestsellerem i doczekał scenariusza serialu, który powstał na jego podstawie.

Słów kilka o głównych bohaterkach, bo przyznam szczerze, skupię się przede wszystkim na tym cyklu książek Tess, co nie umniejsza w żaden sposób innym pozycjom z jej dorobku.

Jane Rizzoli - ambitna i przebojowa pani detektyw w Wydziale Zabójstw w Bostonie. Świetnie wyszkolona, policjantka "z powołania", córka rodziców z małżeńskimi problemami i siostra dwóch braci, poznajemy ją jako singielką lubiącą piwo i swoją pracę. Nieznane jednak są koleje losu bo i w jej życiu nastąpi wielki przełom.

Maura Isles - ekspert medycyny sądowej i biegły patolog współpracująca z bostońską policją, profesjonalistka w każdym calu, mądra, oczytana, potrafiąca na zimno ocenić sytuację opierając się tylko na faktach. Z jej ust nie wychodzą przypuszczenia, domysły i spekulacje. Adoptowana w dzieciństwie, historię jej biologicznych i adopcyjnych rodziców znajdziemy w książkach.

Niedługo recenzja pierwszej książki z cyklu pt. "Chirurg".

1 komentarz:

  1. Troszkę mi to "Kości" przypomina. Które zresztą bardzo lubię, więc po książki Tess Gerritsen przy okazji pewnie sięgnę :)

    OdpowiedzUsuń