piątek, 11 stycznia 2013

Nieudacznik

Recenzja książki Camilli Läckberg "Ofiara losu"
Czwarta część sagi z Patrikiem Hedströmem i Eriką Falck

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Tanumshede zostaje wybrane na miejsce akcji telewizyjnego reality show. Władze miasta są zachwycone rozgłosem jaki zapewne przyniesie on miasteczku. Nic nie wskazuje na to, że coś może się nie udać. Najbardziej kontrowersyjne gwiazdy różnych telewizyjnych show zostają zebrane w jednym miejscu i mają dostarczyć widzom rozrywki. Niespodziewanie jedna z dziewczyn zostaje zamordowana.

Jednocześnie w wypadku samochodowym ginie kobieta. Wszystko wskazuje na to, że prowadziła pod wpływem alkoholu. Niestety zbyt wiele faktów się nie zgadza, żeby można było zamknąć sprawę. Marit bowiem była abstynentką, a promile alkoholu wskazują na spożycie dużej ilości wysokoprocentowego trunku. Ślady na ciele ofiary, jak również dziwny przedmiot znaleziony w jej ręce skłaniają ekipę dochodzeniową do rozszerzenia śledztwa. Niespodziewanie znajdują się kolejne podobne przypadki rozsiane po całej Szwecji.

Do ekipy dochodzeniowej policji w Tanumshede dołącza nowa policjantka-Hanna. Jej ambitne plany kariery zawodowej zawstydzają Patrika. Hanna jednak wydaje się być doświadczoną policjantką i szybko zyskuje sympatię kolegów. Czy zagrzeje miejsce w prowincjonalnym komisariacie?

Jak potoczą się losy reality show, czy policja znajdzie związek między niewyjaśnionymi przypadkami zgonów i co z tym wszystkim ma wspólnego bajka o Jasiu i Małgosi? Odpowiedzi w książce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz