środa, 5 grudnia 2012

Pani X i towarzystwo

Recenzja książki Tess Gerritsen "Mumia"
Siódma część serii "Rizzoli & Isles"

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Wszystko zaczęło się w muzeum...
W podziemiach zostaje znaleziona starożytna mumia. Nie było w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że podczas tomografii komputerowej odkazuje się, że mumia ma plombowane zęby a w nodze najprawdziwszą współczesną kulę.

Podczas przeszukiwania krypt Crispin Muzeum ekipa poszukiwawcza natrafia na kolejny dziwny przedmiot-spreparowaną głowę innej ofiary. W wyjaśnieniu zagadki pomaga zatrudniona w muzeum pani egiptolog Josephine Pucillo, która zaczyna dostawać listy z pogróżkami, a w swoim samochodzie znajduje spreparowane zwłoki.

Śledztwo wyjaśnia pochodzenie mumii zwanej przez ekipę Panią X-jest to zaginiona podczas wykopalisk wiele lat wcześniej studentka archeologii.

Niezbyt długo Jane i jej ekipa może się cieszyć wiedzą i pomocą Josephine. W tajemniczych okolicznościach kobieta znika, a policja rozpoczyna wyścig z czasem. Jakie jeszcze sekrety kryje bostońskie muzeum i czy życie egiptolożki jest zagrożone?

Ciekawa fabuła, świetnie przedstawiona, działająca na wyobraźnię. Trochę przypomina mi czytane książki przygodowe z młodości, fajna odmiana.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz