piątek, 14 grudnia 2012

Camilla Läckberg

Kolejna świetna pisarka, którą mi polecano od dłuższego czasu. Wreszcie po skończeniu serii Henninga Mankella i krótkim przerywniku przy Kavie siadam do Camilli. Na razie-jestem zachwycona, jak będzie dalej-się okaże.

źródło: Wikipedia

Jean Edith „Camilla” Läckberg urodziła się w małym miasteczku Fjällbacka, gdzie toczy się akcja jej sagi z Patrikiem Hedströmem i Eriką Falck. Już jako mała dziewczynka Jean Edith pisała opowiadania kryminalne, jednak pomimo zamiłowania do literatury skończyła studia ekonomiczne w Göteborgu i przez wiele lat pracowała w swoim zawodzie osiągając sukcesy zawodowe i pnąc się po szczeblach kariery. Myśl o pisaniu jednak ciągle była obecna w jej życiu. W świątecznym prezencie otrzymała od rodziny kurs pisania kryminałów, który zaowocował opowiadaniem, a ono z kolei przekształciło się w debiutancką powieść autorki "Księżniczka z lodu". Jej saga osiąga rekordy poczytności, została przetłumaczona na kilkanaście języków.

Erika Falk-singielka, poznajemy ją krótko po stracie rodziców. Przywiązana do rodzinnych korzeni, zakompleksiona pisarka licząca kalorie.

Patrik Hedström- facet po przejściach, rozwiedziony, policjant w małym miasteczku gdzie nigdy nie działo się nic ciekawego.

O głównych bohaterach na razie tyle, już niedługo recenzja pierwszej książki. Zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz